تجهیزات تصویربرداری

معرفی بهترین فسفرپلیت موجود در ایران

بهترین فسفرپلیت موجود در ایران

فسفر پلیت یک نوع دستگاه رادیوگرافی دندان است که با استفاده از سنسور مخصوص و حساس، کار اسکن عکس را به سرعت و با دقت بالایی انجام می‌دهد.

چگونگی عملکرد دستگاه فسفرپلیت به این ترتیب است که نخست پرتو ایکس به بلورهای فسفر سنسور تابیده و در آن ذخیره می‌گردد. پس از آن به وسیلۀ تابش لیزر خوانده می‌شود؛ و در نهایت یک تصویر دیجیتالی به عنوان خروجی به کاربر می دهد.

فسفر پلیت از لحاظ هزینه کاملاً مقرون به صرفه است و عوارض جانبی آن بسیار کم می‌باشد. فسفرپلیت به دلیل آن که به فیلم رادیوگرافی نیاز ندارد، بر خلاف روش‌های سنتی ظهور نیازی به تاریک‌خانه و سیستم‌های ظهور فیلم هم ندارد. در این پُست ما قصد داریم، به معرفی بهترین فسفرپلیت موجود در بازار ایران و نکات مهم برای انتخاب آن بپردازیم.

اسکنر فسفرپلیت وودپکر Woodpecker مدل I Scan
اسکنر فسفرپلیت وودپیکر

برای بررسی تمام کالاهای تصویربرداری می‌توانید به صفحه‌ی خرید تجهیزات تصویربرداری دندانپزشکی در سایت آوادنتال مراجعه کنید.

نکات مهم برای انتخاب بهترین فسفرپلیت

همانند خرید هر کالایی، برای خرید بهترین فسفرپلیت باید به چند نکته ی ضروری دقت داشته باشید. دقت در این نکات می‌تواند شما را مطمئن سازد که در خرید این دستگاه، اشتباه نکرده‌اید. در ادامه به نکات اشاره خواهیم کرد.

  • مدت زمان لود تصاویر

اسکنرهای فسفرپلیت مدت زمان‌های مختلفی را برای لود تصاویر نیاز دارند. این مدت زمان به هنگامیکه می‌خواهید تعداد عکس‌های بسیاری را اسکن کنید، اهمیت فراوانی خواهد داشت.

  • امکانات نرم افزاری دستگاه

روی تمام این دستگاه‎ها نرم افزاری نصب شده است که امکانات آن‌ها کار آنلایز وضعیت دندان را برای دندانپزشک بسیار آسان می‌کند. به عنوان مثال، سه بعدی سازی تصاویر، اصلاح کیفیت و بزرگ کردن عکس، رنگی سازی، اصلاح کیفیت، بزرگنمایی تصاویر، ثبت پرونده، تنظیمات نور و کنتراست، اندازه‌گیری طول ریشه و کانال با دقت بالا بخشی از کارهایی است که نرم افزار این دستگاه‌ها انجام می‌دهند.

  • کیفیت تصاویر

یکی از مهمترین ملاک‌های انتخاب برترین دستگاه فسفرپلیت، کیفیت تصاویری است که از طریق آن چاپ خواهد شد. هرچه تصاویر از رزولوشن بالاتری برخوردار باشند، کیفیت تصاویر بهتر خواهند بود.

  • خدمات پس از فروش و مدت زمان گارانتی

نکته ی آخری که باید در انتخاب بهترین فسفرپلیت باید به آن توجه داشت، خدمات پس از فروش و مدت زمان گارانتی محصول است. اگر محصولی خدمات پس از فروش و مدت زمان گارانتی مناسبی داشته باشد، به این معنی است که شرکت سازنده‌ی آن محصولی تولید کرده است که کارایی آن بسیار مطمئن است

بهترین فسفرپلیت دندانپزشکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *