یونیت دندانپزشکی

معرفی یونیت های برتر برند ملورین (Melorin)

یونیت دندانپزشکی ملورین | آوا دنتال

یونیت دندانپزشکی را باید کانون توجه هر مطب‌ دندانپزشکی دانست که هر گونه اختلال در عملکرد آن می‌تواند کیفیت کار کل  یک مطب دندانپزشکی را تحت تأثیر خود قرار دهد. شاید برخی از افراد دانستن نکات فنی و مشخصات تکنیکی یک محیط دندانپزشکی را برای دندانپزشک چندان ضروری ندانند. اما به طور کلی دانستن این مطالب فنی کمترین فایده‌ای که برای دندانپزشک و دستیاران او دارد، نگهداری هوشمندانه، استفاده بهینه و تشخیص چگونگی انجام کار درست در زمان مواجهه با اختلالات می‌باشد. بنا به همین اهمیت، آوادنتال ترجیح داده تا در راستای معرفی یونیت های دندانپزشکی پرکاربرد، یک پست را نیز به معرفی سه یونیت برتر ملورین اختصاص دهد.

یونیت دندانپزشکی وسیله‌ای است که بیمار مبتلا به ناراحتی‌های دندان و لثه بر روی آن مستقر می شود. یونیت ها حاوی ابزار کنترل حرکات صندلی و تمامی اینسترومنت هایی هستند که دندانپزشک در روند درمان بیمار به آنها نیاز دارد. با این مقدمه به سراغ برترین یونیت های دندانپزشکی ملورین می‌رویم:

بهترین یونیت های دندانپزشکی ملورین

در این بخش با توجه به رضایت کاربران از محصولات این برند و هم چنین ویژگی های هر کدام از آن ها، بهترین ها را به شما معرفی می کنیم. علاوه بر این، مشخصات هر کدام را نیز با جزئیات کامل برای شما آورده ایم تا برای انتخاب راحت تر باشید.

یونیت دندانپزشکی ملورین Melorin مدل TGL-I

1- یونیت دندانپزشکی ملورین Melorin مدل  TGL-I

 • ساخت کشور ایران
 • موتور 220 ولت گیربکسی به همراه حافظه
 • سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

این یونیت یکی از بهترین یونیت های ملورین است که گذشته از طراحی پیشرفته و ارگونومیکی که دارد، در ساخت آن از قطعات با کیفیت و مرغوب استفاده شده است. در ساخت این یونیت از فناوری های پیشرفته ای استفاده شده که از جمله مهم‌ترین این فناوری‌ها می‌توان به سیستم ضد برگشت بزاق، سامانه تزریق مواد ضد عفونی کننده، و مخزن آب اضطراری اشاره کرد. این محصول دارای مجوزهای ISO و CE اتحادیه اروپا است.

ویژگی های یونیت دندانپزشکی TGL-I

این محصول مجهز به چراغ هالوژن لوکس است که یک نور سرد و بی سایه دارد و مقدار نوردهی آن بین 8000 تا 25000 قابل تنظیم است. همچنین یک بازوی سلف بالانس دارد که به دندانپزشک امکان می دهد تا بتواند در هنگام سفارش یونیت، چراغ LED فارو و سنسور NO Touch را نیز به صورت آپشن سفارش دهد.

ارتفاع صندلی و پشتی یونیت ملورین Melorin مدل TGL-I با توجه به وضعیت ارگونومیک بدن بیمار قابل تنظیم است. صندلی در هر دو طرف دستگیره دارد که دستگیره سمت راست متحرک است. جنس این صندلی از فوم سرد تزریقی است و مجهز به یک جک بلند و قابل تنظیم می باشد.

زیر سری این محصول به صورت دو محور است. بدین ترتیب که دندانپزشک می‌تواند علاوه بر بزرگ‌سالان، صندلی را برای کودکان هم تنظیم کند. صندلی مذکور دارای حافظه است و دندانپزشک می‌تواند به منظور افزایش سرعت عمل، حالت های مختلفی را در آن ذخیره کند تا در مواقع نیاز از آنها استفاده کند.

تابلت این یونیت دندانپزشکی از نوع پنج شلنگ از بالا است و سیستم اینسترومنت آن دو سوراخ می‌باشد که شلنگ های آن از روکش بسیار با کیفیت سیلیکون آمریکایی پوشیده شده اند و قابلیت اتوکلاو شدن هم دارند. این دستگاه دارای یک تابلت دستیار با طراحی پیشرفته، بازوی متحرک و قابل تنظیم و قفل پنوماتیک می باشد. این یونیت مجهز به صفحه کلید الکترونیکی نیز هست که دکمه‌های آن لمسی هستند و می‌تواند برای کنترل صندلی و اینسترومنت ها به دندانپزشک کمک کند.

مشخصات فنی یونیت TGL-I

 • دارای موتور گیربکسی 220 ولت حافظه دار
 • مجهز به کراشوار سرامیکی به همراه شیر برقی ایتالیایی
 • دو دستگاه پوار آب و هوا
 • دارای ساکشن آبی قدرتمند به همراه فیلتر ساکشن
 • سیستم ضد برگشت بزاق جهت کنترل عفونت
 • گیج نمایشگر
 • نگاتسکوپ
 • پدال پایی تکه زبانه

2- یونیت دندانپزشکی ملورین Melorin مدل TGL-T 3000

 • ساخت کشور ایران
 • موتور 220 ولت گیربکسی به همراه حافظه
 • دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

این یونیت دندانپزشکی ضمن طراحی پیشرفته و ارگونومیکی که دارد، در ساخت آن از قطعات با کیفیت و مرغوبی استفاده شده است. در ساخت یونیت ملورین Melorin مدل TGL-T 3000 از فناوری‌های امروزی استفاده شده که از جمله این قبیل فناوری‌ها می‌توان به سیستم ضد برگشت بزاق، سیستم تزریق مواد ضد عفونی کننده، و مخزن آب اضطراری اشاره کرد. این یونیت دارای مجوزهای ISO و CE اتحادیه اروپا نیز هست.

یونیت دندانپزشکی ملورین Melorin مدل TGL-T 3000

 

سایر مشخصات یونیت TGL-T 3000

چراغ مورد استفاده در این یونیت از نوع هالوژن لوکس است که قادر است نور را به صورت سرد و بدون سایه در اختیار دندانپزشک قرار دهد. همچنین بازوی سلف بالانسی که برای این دستگاه طراحی شده، موجب حرکت چراغ به همه جهات می شود. همچنین این امکان را برای دندانپزشک فراهم کرده تا بتواند در هنگام سفارش این یونیت، نسبت به سفارس چراغ LED فارو و همچنین سنسور NO Touch  نیز اقدام کند.

این محصول دارای تابلت مجهز به پنج شلنگ از بالا است و سیستم اینسترومنت آن نیز دو سوراخی با روکش سیلیکونی آمریکایی می‌باشد. علاوه بر این، از یک موتور گیربکس 220 ولتی استفاده شده که دارای حافظه است. به همین دلیل دندانپزشک می‌تواند برای افزایش سرعت عمل و صرفه جویی در مدت زمان درمان بیمار، حالت های مختلف را در آن ذخیره سازی کند و در مواقع نیاز آنها را مورد استفاده قرار دهد. زیرسری این یونیت به صورت دو محوره است تا علاوه بر بزرگ‌سالان، برای کودکان نیز قابل تنظیم ‌باشد. لذا دندانپزشک می‌تواند یونیت را از دو طریق پدال تکه زبانه و یا به وسیلۀ صفحه کلید الکترونیکی موجود بر روی یونیت کنترل کند.

مشخصات فنی یونیت دندانپزشکی TGL-T 3000

 • دارای ساکشن آبی قدرتمند
 • مجهز به نگاتسکوپ
 • دارای کراشوار سرامیکی با کیفیت و متحرک
 • برخوردار از دو دستگاه پوار آب و هوا

3- یونیت دندانپزشکی ملورین Melorin مدل TBL 3000

 • ساخت کشور ایران
 • دارای موتور  220 ولت گیربکسی به همراه حافظه
 • دارای یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

این یونیت در داخل کشور ساخته می‌شود و طراحی آن با همکاری شرکت بازرگانی سفلا از کشور ایتالیا صورت می پذیرد؛ که از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است. علاوه بر این، کاملاً بر پایه استاندارد ساخته شده و دارای گواهینامه‌های ISO و CE اتحادیه اروپا نیز می باشد. یونیت دندانپزشکی ملورین Melorin مدل TBL 3000 دارای فناوری های پیشرفته از قبیل سامانه ضد برگشت بزاق، ساکشن ویژه کنترل عفونت و مخزن آب اضطراری است. دندانپزشک می‌تواند برای شستشوی یونیت، در داخل مخزن به جای آب از مواد ضدعفونی استفاده کند. لذا می توان نتیجه گیری کرد که این یونیت بر پایه فناوری روز در این صنعت طراحی و ساخته شده است.

 

 

یونیت دندانپزشکی ملورین Melorin مدل TBL 3000

یونیت ملورین مدل TBL3000

 

سایر مشخصات یونیت دندانپزشکی TBL 3000

این محصول بر اساس ساختار ارگونومیک بدن انسان طراحی شده است؛ لذا قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و پشتی به منظور راحتی بیمار و تسلط و اشراف دندانپزشک را به طور یک جا به همراه آورده است. زیرسری دو محوره این یونیت باعث شده که برای کودکان نیز به خوبی بزرگ‌سالان مورد استفاده قرار گیرد.

برخورداری این یونیت از حافظه باعث شده تا دندانپزشک بتواند حالت‌های مختلف مورد استفاده را در آن ذخیره کند تا در کمترین زمان ممکن آنها را بازیابی و مورد استفاده قرار دهد. چراغ مورد استفاده در این یونیت از نوع هالوژن با نور بسیار عالی است که می‌تواند نوری سرد و بدون سایه را برای دندانپزشک تأمین کند. خریدار می تواند در زمان سفارش این محصول چراغ LED فارو و سنسور No touch را نیز به صورت اختیاری سفارش دهد.

تابلت آن از نوع پنج شلنگ از پایین است و سیستم اینسترومنت آن دو سوراخی با روکش سیلیکونی آمریکایی و دارای قفل بازوی پنوماتیک است. این یونیت از یک موتور گیربکسی ۲۲۰ ولت استفاده می کند که کنترل آن علاوه بر پدال تک زبانه از طریق صفحه کلید الکترونیکی موجود بر روی یونیت نیز امکان پذیر است. از سایر ویژگی های یونیت دندانپزشکی ملورین مدل TBL 3000 می‌توان به ساکشن آبی قدرتمند، کراشوار سرامیکی با کیفیت، نگاتسکوپ و همچنین وجود دو دستگاه پوآر آب و هوا اشاره کرد. وضعیت گارانتی و خدمات بعد از فروش این یونیت نیز آن را تبدیل به یک محصول ایده‌آل کرده است.

کانال آپارات تجهیزات دندانپزشکی آوا دنتال

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *